TL-SG2218P
399.54 azn
Tp-Link
16 Port
Smart
1000mb/s
Tp-Link TL-SG2218P
TL-SG2218P
Haqqında
16 Port
Port sayı
Smart
Tip
1000mb/s
Port sürəti
Ətraflı
Standards and Protocols
 IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1x
Interface• 16× 10/100/1000 Mbps RJ45 Ports (Auto Negotiation/Auto MDI/MDIX)
• 2× Gigabit SFP Slots
Network Media• 10BASE-T: UTP category 3, 4, 5 cable (maximum 100m)
• 100BASE-TX/1000Base-T: UTP category 5, 5e or above cable (maximum 100m)
• 1000BASE-X: MMF, SMF
Fan Quantity1
Power Supply100-240V AC, 50/60Hz
PoE Ports (RJ45)• Standard: 802.3at/af compliant
• PoE+ Ports: 16 Ports
• PoE Power Budget: 150 W*
Dimensions ( W x D x H )17.3 × 7.1 × 1.7 in. (440 × 180 × 44 mm)
MountingRack Mountable
Max Power Consumption• 181.4 W (110 V/60 Hz) (with 150 W PD connected)
• 178.3 W (220 V/50 Hz) (with 150 W PD connected)
Max Heat Dissipation• 619.06 BTU/hr (110 V/60 Hz) (with 150 W PD connected)
• 608.52 BTU/hr (220 V/50 Hz) (with 150 W PD connected)