TL-SG2210MP
331.53 azn
Tp-Link
8 Port
Smart
1000mb/s
Tp-Link TL-SG2210MP
TL-SG2210MP
Haqqında
8 Port
Port sayı
Smart
Tip
1000mb/s
Port sürəti
Ətraflı
Standards and Protocols
IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.3af,
Interface• 8× 10/100/1000 Mbps RJ45 Ports, all supporting PoE+ (Auto-Negotiation/Auto MDI/MDIX)
• 2× 100/1000 Mbps SFP Slots
Network Media• 10BASE-T: UTP/STP category 3, 4, 5 cable (maximum 100m)
• 100BASE-TX/1000Base-T: UTP/STP category 5, 5e or above cable (maximum 100m)
• 100BASE-FX: MMF, SMF
• 1000BASE-X: MMF, SMF
Fan Quantity1
Physical Security LockYes
Power Supply100-240V AC, 50/60Hz
PoE Ports (RJ45)• Standard: 802.3at/af compliant
• PoE+ Ports: 8 Ports
• PoE Power Budget: 150 W*
Dimensions ( W x D x H )11.6 x 7.1 x 1.7 in (294 x 180 x 44 mm)
MountingRackmount/Desktop
Max Power Consumption• V1: 173.9 W (110 V/60 Hz) (with 150 W PD connected); 12.2 W (110 V/60 Hz) (no PD connected)
• V2: 169.5 W (220 V/50Hz) (with 150 W PD connected)
• V3: 175.3 W (110 V/60Hz) (with 150 W PD connected)
• V4: 174.2 W (110V/60Hz) (with 150 W PD connected)
Max Heat Dissipation• V1: 41.63 BTU/h (with no PD connected); 539.35 BTU/h (with 150 W PD connected)
• V2: 578.42 BTU/hr (220V/50 Hz) (with 150 W PDconnected)
• V3: 597.8 BTU/hr (110 V/60 Hz) (with 150 W PD connected)
• V4: 594.46 BTU/hr (110V/60Hz) (with 150 W PD connected)