SP7500-48GP4TF-L3M-800W
1615.16 azn
NoBrand
48 Port
PoE+
800 W
1000mb/s
SP7500-48GP4TF-L3M-800W
SP7500-48GP4TF-L3M-800W
Haqqında
SP7500-48GP4TF-L3M-800W 48-port managed PoE switch with 4 uplinks
48 Port
Port sayı
PoE+
800 W
PoE gücü
1000mb/s
Port sürəti
Ətraflı
Model      SP7500-48GP4TF-L3M-800W
Equipment Specifications
Connector
48 10/100/1000BASE-T RJ45 ports Auto MDI/MDIX
4 1000 Base-X SFP slots 1 console port
PoE port
48 port POE PSE 10 / 100 / 1000 Mbps
SFP    Single fiber/dual fiber supported. Distance depends on module
Console port
1 serial port RS232-RJ45
LED indicators
Power LED: PWR (green)
Network LED: Link (yellow)
PoE LED: PoE (green)
Switch architecture
Storage and shipment
Transmission model IEEE802.3X full duplex and half duplex with backpressure
Switching performance
Backplane throughput 256 Gbps
Packet forwarding rate 132 Mpps
MAC address 16k
Power over Ethernet (PoE) Specifications
Network standard IEEE802.3i 10 BASE-T
IEEE802.3u 100 BASE-TX
IEEE802.3x Flow control
IEEE802.3af Power over Ethernet
IEEE802.3at Power over Ethernet
IEEE802.3az EEE
PoE Standard
IEEE 802.3af Power over Ethernet / PSE
IEEE 802.3at Power over Ethernet Plus / PSE
PoE power supply type 1 / 2(+), 3 / 6(-) End-span
PoE output power Per port 52 VDC, 300 mA. Max. 15.4 W (IEEE 802.3af)
Per port 52 VDC, 600 mA. Max. 30 W (IEEE 802.3at)
PoE Power Budget 450 W
Level 2 features
Port Mirroring
TX / RX / both monitors many to 1
Vlan
802.1Q tag-based VLAN
Up to 256 VLAN groups of 4094 VLAN IDs
802.1ad Q-in-Q tunneling
Voice VLAN, Protocol VLAN, Private VLAN (secure port), GVRP
Link aggregation IEEE 802.3ad LACP and static trunk
Supports 8 groups of 8-port trunks
Spanning Tree Protocol STP, IEEE 802.1D Spanning Tree Protocol
RSTP, IEEE 802.1w Fast Spanning Tree Protocol
MSTP, IEEE 802.1s Multiple Spanning Tree Protocol
IGMP snooping IGMP (v2/v3) snooping
IGMP queryer
Up to 256 multicast groups
MLD trackingMLD snooping (v1/v2), up to 256 multicast groups
Access Control List IPv4/IPv6 IP-based ACL/MAC-based ACL
PoE management
Open or close port
Standard POE schedule control Power and current display
Automatic restart function for idle equipment
Support IP binding restart
QoS  8 queue mapping IDs with 8 priority levels
--- Port number
--- 802.1p priority
--- 802.1Q VLAN tag
--- DSCP field in IP packet
Based on traffic classification, strict priority and WRR
SafetyIEEE 802.1X port-based authentication
Built-in RADIUS client to communicate with RADIUS server
RADIUS / TACACS+ user access authentication
IP-MAC port binding
MAC filtering
Static MAC address
DHCP snooping and DHCP option
STP BPDU protection, BPDU filtering and BPDU forwarding
Prevention DoS attacks
ARP inspection
IP source protection
Control function
Main control interfaces Web Browser / Telnet / SNMP v1, v2c, V3
HTTP / TFTP Firmware Upgrade via Ethernet Remote
/ Local Syslog, Syslog, LLDP, SNTP
Secure management interfaces SSH, SSL, SNMP
SNMP MIBs  RFC 1213 MIB-II
Common Traps RFC 1215
Bridge MIB RFC 1493
Bridge MIB Extensions RFC 2674
RFC 2737 Entity MIB (version 2)
RFC 2819 RMON (1, 2, 3, 9)
Interface Group MIB RFC 2863
RFC 3635 Ethernet-like MIB
Safety
Safety FCC Part 15 Class A,CE.RoHs
Protection
ESD protection
Contact discharge 4 kV DC; Air discharge 8 kV DC
Electrostatic discharge: 6 kV
Environment
Operating temperature -20℃~55℃
Storage temperature -40℃~75℃
Operating humidity 5%~95%
Storage Humidity 5%~95%
Electrical properties
Required power AC100-240V 50/60Hz
General information
ColorBlack
Dimensions440 mm x 290 mm x 44.5 mm (17.32" x 11.42" x 1.75")
Weight 5 kg.
1615.16 azn
NoBrand
800 W
Sürətli Sifariş
1615.16 x 1
Toplam
300 W, 24 Port, PoE+
Switchlər
Satış qiyməti 416.54 azn
24 Port, Managed, 300 W
Switchlər
Satış qiyməti 595.06 azn
24 Port, Managed, 1000mb/s
5 Port, PoE+, 120 W
24 Port, Managed, PoE+
24 Port, PoE, 400 W
8 Port, PoE+, 250 W