HAC-HFW1209CLP-LED-0280B
46.58 azn
Dahua
IP66
Analoq
2 MP
LED
Sabit
2.8mm
20 m
Plastik
Outdoor
Stokda yoxdur
Dahua HAC-HFW1209CLP-LED-0280B
Stokda yoxdur
HAC-HFW1209CLP-LED-0280B
Haqqında
IP66
Meqapixel
LED
Obyektiv
2.8mm
Fokus
20 m
İşıqlandırma məsafəsi
Plastik
Image Sensor2MP CMOS
Effective Pixels1920 (H) × 1080 (V)
Scanning SystemProgressive
Electronic Shutter Speed
PAL: 1/25~1/100000s
NTSC: 1/30~1/100000s
Minimum Illumination0.005 lux@F1.6 (Color) 0 lux (Illuminator on)
S/N RatioMore than 65dB
IR Distance20 m (65.62 ft)
IR On/Off ControlAuto / Manual
IR LEDs1
Lens
Lens TypeFixed-focal
Mount TypeM12
Focal Length3.6mm (2.8mm Optional)
Max ApertureF1.6
Angle of View
2.8 mm: H: 108°; V: 58°; D: 127°
3.6 mm: H: 84°; V: 43°; D: 102°
Focus ControlN/A
Close Focus Distance
2.8 mm: 0.7 m (2.3 ft)
3.6 mm: 1.3 m (4.27 ft)
DORI Distance
 2.8mm3.6mm
Detect42.2 m (138.45 ft)
59.0 m (193.57 ft)
Observe
16.9 m (55.45 ft)
23.6 m (77.43 ft)
Recognize
8.4 m (27.56 ft)
11.8 m (38.71 ft)
Identify
4.2 m (13.78 ft)
5.9 m (19.36 ft)
Pan / Tilt / Rotation
Pan/Tilt/Rotation
Pan: 0° ~ 360°
Frame Rate
CVI:
PAL: 1080p@25 fps;
NTSC: 1080p@30 fps;
AHD:
PAL: 1080p@25 fps;
NTSC: 1080p@30 fps;
TVI:
CVBS:
PAL: PAL: 960H;
NTSC: 960H;
Video Output1-channel BNC high definition video output / CVBS video output (Can switch)
Day/NightColor
BLC ModeBLC / HLC / DWDR;
Noise Reduction3D NR
White BalanceAuto / Manual
Certifications
Certifications
CE-LVD: EN 62368-1;
CE-EMC: EN 55032; EN 55035
FCC: 47 CFR FCC Part 15, Subpart B
Interface
Eelectrical
Power Supply12V DC ±30%
Power ConsumptionMax 3.3 W (12 V DC, LED on)
Environmental
Operating Conditions
–40 °C to +60 °C (–40 °F to +140 °F)
<95% (RH), non-condensing
Storage Conditions–40 °C to +60 °C (–40 °F to +140 °F)
Ingress Protection & Vandal ResistanceIP67
Construction
CasingPlastic
Dimensions163.4 mm × 69.7 mm × 70.0 mm (6.43" × 2.75" × 2.75")
Net Weight0.17 kg (0.37 lb)
Gross Weight0.27kg (0.60 lb)
46.58 azn
Dahua
2.8mm
IP, 4 MP, LED
Satış qiyməti 397.02 azn
IP, 2 MP, Mic
Satış qiyməti 510.05 azn
Indoor, Analoq, 2 MP
Varifokal, 2 MP, 2.7 - 13.5mm