HAC-HFW1200DP-0360B
79.06 azn
Dahua
IP67
Analoq
2 MP
80 m
Sabit
3.6mm
İR
Metal
Outdoor
Stokda yoxdur
Dahua HAC-HFW1200DP-0360B
Stokda yoxdur
HAC-HFW1200DP-0360B
Haqqında
2 meqapiksel HD-CVI kamera; Piksel 1920x1080; IR işıqlandırma - 80 m; f-3,6 mm; Bucaq-83°.
IP67
Meqapixel
80 m
Obyektiv
3.6mm
Fokus
İR
İşıqlandırma
Metal
Image Sensor2 MP CMOS
Max. Resolution1920 (H) × 1080 (V)
Scanning SystemProgressive
Electronic Shutter SpeedPAL: 1/25 s–1/100000 s
NTSC: 1/30 s–1/100000 s
Min. Illumination0.01 lux@F2.0 (Color, 30 IRE)
0.001 lux@F2.0 (B/W, 30 IRE)
0 lux (Illuminator on)
S/N Ratio>65 dB
Illumination Distance80 m (262.47 ft)
Illuminator On/Off ControlAuto
Illuminator Number2 (IR light)
Angle AdjustmentPan: 0°–360°
Lens TypeFixed-focal
Lens MountM12
Focal Length3.6 mm; 6 mm
Max. ApertureF2.0
Field of View3.6 mm: H: 83°; V: 48°; D: 104°
6 mm: H: 47°; V: 27°; D: 54°
Iris ControlFixed
Close Focus Distance3.6 mm: 0.7 m (2.30 ft)
6 mm: 2.3 m (7.55 ftt)
DORI DistanceLensDetectObserveRecognizeIdentify
3.6 mm
50.9 m
(166.99 ft)
20.3 m
(66.60 ft)
10.2 m
5.1 m
6 mm
95.1 m
38.0 m
19.0 m
9.5 m
Video
Video Frame RateCVI: PAL: 1080p@25 fps; NTSC: 1080p@30 fps;
AHD: PAL: 1080p@25 fps; NTSC: 1080p@30 fps;
TVI: PAL: 1080p@25 fps; NTSC: 1080p@30 fps;
CVBS: PAL: 960H; NTSC: 960H
Resolution1080p (1920 × 1080); 960H (960 × 576/960 × 480)
Day/NightAuto(ICR)/Color/B/W
BLCBLC; HLC; DWDR
WDRDWDR
White BalanceAuto; Area white balance
Gain ControlAuto
Noise Reduction3D NR
Illumination ModeSmart IR
MirrorYes
Privacy MaskingOff/On (8 areas, rectangle)
Certification
CertificationsCE-LVD: EN 62368-1;
CE-EMC: EN 55032; EN 55035;
FCC: 47 CFR FCC Part 15, Subpart B
Port
Video OutputVideo output choices of CVI/TVI/AHD/CVBS by one BNC port
Power
Power Supply12 VDC ± 30%
Power ConsumptionMax 4.7 W (12 VDC, IR on)
Environment
Operating Temperature–40 °C to +60 °C (–40 °F to +140 °F)
Operating Humidity<95% (RH), non-condensing
Storage Temperature–40 °C to +60 °C (–40 °F to +140 °F)
Storage Humidity<95% (RH), non-condensing
ProtectionIP67
Structure
Casing MaterialPlastic sunshield + metal body
Product Dimensions241.8 mm × 90.4 mm × 90.4 mm (9.52" × 3.56" × 3.56")
Net Weight0.60 kg (1.32 lb)
Gross Weight0.79 kg (1.74 lb)
InstallationWall mount; ceiling mount; vertical pole mount
79.06 azn
Dahua
3.6mm