HAC-HFW1200CMP-IL-A-0280B
51.01 azn
Dahua
Outdoor
Analoq
2 MP
LED
20 m
Mic
Sabit
2.8mm
IP67
Metal
Stokda yoxdur
Dahua HAC-HFW1200CMP-IL-A-0280B
Stokda yoxdur
HAC-HFW1200CMP-IL-A-0280B
Haqqında
DAHUA HAC-HFW1200CMP-IL-A-0280B 2MP Smart Dual Light HDCVI Fixed-focal Eyeball Camera
Outdoor
İş mühiti
Analoq
Növ
2 MP
Meqapixel
LED
İşıqlandırma
20 m
İşıqlandırma məsafəsi
Mic
Mikrofon
Sabit
Obyektiv
2.8mm
Fokus
IP67
Qoruma
Metal
Material
Ətraflı
Camera
Image Sensor2 MP CMOS
Max. Resolution1920 (H) × 1080 (V)
Scanning SystemProgressive
Electronic Shutter SpeedPAL: 1/25 s–1/100000 s
NTSC: 1/30 s–1/100000 s
Min. Illumination0.01 lux@F2.0 (Color, 30 IRE)
0.001 lux@F2.0 (B/W, 30 IRE)
0 lux (Illuminator on)
S/N Ratio>65 dB
Illumination DistanceIR: 20 m (65.62 ft)
Warm light: 20 m (65.62 ft)
Illuminator On/Off ControlAuto
Illuminator Number1 (Warm light);1 (IR light)
Angle AdjustmentPan: 0°–360°
Tilt: 0°–90°
Rotation: 0°–360°
Lens
Lens TypeFixed-focal
Auto FocusNo
Lens MountM12
Focal Length2.8 mm; 3.6 mm
Max. ApertureF2.0
Field of View2.8 mm: H: 102°; V: 60°; D: 129°
3.6 mm: H: 83°; V: 48°; D: 105°
Iris ControlFixed
Close Focus Distance2.8 mm: 0.5 m (1.64 ft)
3.6mm: 0.7 m (2.30 ft)
DORI DistanceLensDetectObserveRecognizeIdentify
2.8 mm
41.1 m
(135.83 ft)
16.5 m
(42.13 ft)
8.3 m
4.1 m
3.6 mm
50.9 m
20.3 m
10.2 m
5.1 m
Video
Video Frame RateCVI:
PAL: 1080p@25 fps;
NTSC: 1080p@30 fps;
AHD:
PAL: 1080p@25 fps;
NTSC: 1080p@30 fps;
TVI:
CVBS:
PAL: 960H;
NTSC: 960H
Resolution1080p (1920 × 1080); 960H (960 × 576/960 × 480)
Day/NightAuto(ICR)/Color/B/W
BLCBLC; HLC; DWDR
WDRDWDR
White BalanceAuto;Area white balance
Gain ControlAuto
Noise Reduction3D NR
Illumination ModeSmart IR&WL; WL Mode; IR Mode
MirrorYes
Privacy MaskingOff/On (8 areas, rectangle)
Certification
CertificationsCE-LVD: EN 62368-1;
CE-EMC: EN 55032; EN 55035;
FCC: 47 CFR FCC Part 15, Subpart B;
UL: UL62368-1 + CAN/CSA C22.2 No. 62368-1-14
Port
Video OutputVideo output choices of CVI/TVI/AHD/CVBS by one BNC port
Audio Input1 channel
Power
Power Supply12 VDC ± 30%
Power ConsumptionMax 2.6W (12 VDC, IR on)
Environment
Operating Temperature–40 °C to +60 °C (–40 °F to +140 °F)
Operating Humidity<95% (RH), non-condensing
Storage Temperature–40 °C to +60 °C (–40 °F to +140 °F)
Storage Humidity<95% (RH), non-condensing
ProtectionIP67
Structure
Casing MaterialMetal
Product Dimensions166.6 mm × 69.7 mm × 70 mm (6.56" × 2.74" × 2.76")
Net Weight0.32 kg (0.71 lb)
Gross Weight0.40 kg (0.88 lb)
InstallationWall mount; ceiling mount; vertical pole mount
51.01 azn
Dahua
2.8mm