HAC-HDW1200EMP-S4-0280B
76.85 azn
Dahua
IP67
Analoq
2 MP
50 m
Sabit
2.8mm
İR
Metal
Indoor
Stokda yoxdur
Dahua HAC-HDW1200EMP-S4-0280B
Stokda yoxdur
HAC-HDW1200EMP-S4-0280B
Haqqında
2 meqapiksel HD-CVI kamera; Piksel 1920x1080; IR işıqlandırma - 50 m; f-2,8 mm; Bucaq-99°.
IP67
Qoruma
Analoq
Növ
2 MP
Meqapixel
50 m
İşıqlandırma məsafəsi
Sabit
Obyektiv
2.8mm
Fokus
İR
İşıqlandırma
Metal
Material
Indoor
İş mühiti
Ətraflı
Camera
Image Sensor2 MP CMOS
Max. Resolution1920 (H) × 1080 (V)
Scanning SystemProgressive
Electronic Shutter SpeedPAL: 1/25 s–1/100000 s
NTSC: 1/30 s–1/100000 s
Min. Illumination0.01 lux@F2.0 (Color, 30 IRE)
0.001 lux@F2.0 (B/W, 30 IRE)
0 lux (Illuminator on)
S/N Ratio>65 dB
Illumination Distance50 m (164.04 ft)
Illuminator On/Off ControlAuto
Illuminator Number1 (IR light)
Angle AdjustmentPan: 0°–360°
Tilt: 0°–78°
Rotation: 0°–360°
Lens
Lens TypeFixed-focal
Lens MountM12
Focal Length2.8 mm;3.6 mm
Max. ApertureF2.0
Field of View2.8 mm: H: 99°; V: 55°; D: 114°
3.6 mm: H: 83°; V: 48°; D: 105°
Iris ControlFixed
Close Focus Distance2.8 mm: 0.6m (1.97 ft)
3.6 mm: 0.7 m (2.30 ft)
DORI DistanceLensDetectObserveRecognizeIdentify
2.8 mm
45.1 m
(147.97 ft)
18.1 m
(59.38 ft)
9.0 m
4.5 m
3.6 mm
50.9 m
20.3 m
10.2 m
5.1 m
Video
Video Frame RateCVI:
PAL: 1080p@25 fps;
NTSC: 1080p@30 fps;
AHD:
PAL: 1080p@25 fps;
NTSC: 1080p@30 fps;
TVI:
CVBS:
PAL: 960H;
NTSC: 960H
Resolution1080p (1920 × 1080); 960H (960 × 576/960 × 480)
Day/NightAuto(ICR)/Color/B/W
BLCBLC; HLC; DWDR
WDRDWDR
White BalanceAuto; Area white balance
Gain ControlAuto
Noise Reduction3D NR
Illumination ModeSmart IR
MirrorYes
Privacy MaskingOff/On (8 areas, rectangle)
Certification
CertificationsCE-LVD: EN 62368-1;
CE-EMC: EN 55032; EN 55035;
FCC: 47 CFR FCC Part 16, Subpart B
Port
Video OutputVideo output choices of CVI/TVI/AHD/CVBS by one BNC port
Power
Power Supply12 VDC ± 30%
Power ConsumptionMax 3.2 W (12 VDC, IR on)
Environment
Operating Temperature–40 °C to +60 °C (–40 °F to +140 °F)
Operating Humidity<95% (RH), non-condensing
Storage Temperature–40 °C to +60 °C (–40 °F to +140 °F)
Storage Humidity<95% (RH), non-condensing
ProtectionIP67
Structure
Casing MaterialMetal
Product DimensionsΦ106.0 mm × 93.6 mm (Φ4.17" × 3.69")
Net Weight0.44 kg (0.97 lb)
Gross Weight0.60 kg (1.32 lb)
InstallationWall mount; ceiling mount; vertical pole mount
76.85 azn
Dahua
2.8mm