DH-T1A21P-U-IL-A
42.50 azn
Dahua
Analoq
2 MP
LED
25 m
Mic
Sabit
2.8mm
Plastik
Indoor
Dahua DH-T1A21P-U-IL-A
DH-T1A21P-U-IL-A
Haqqında
Analoq
Növ
2 MP
Meqapixel
LED
İşıqlandırma
25 m
İşıqlandırma məsafəsi
Mic
Mikrofon
Sabit
Obyektiv
2.8mm
Fokus
Plastik
Material
Indoor
İş mühiti
Ətraflı
Camera
Image Sensor2 MP CMOS
Max. Resolution1920 (H) × 1080 (V)
Scanning SystemProgressive
Electronic Shutter SpeedPAL: 1/25 s–1/100,000 s;
NTSC: 1/30 s–1/100,000 s
Min. Illumination0.02 lux@F2.0 (Color, 30 IRE);
0.002 lux@F2.0 (B/W, 30 IRE);
0 lux (Illuminator on)
S/N Ratio>65 dB
Illumination DistanceIR: 25 m (82.02 ft);
Warm light: 20 m (65.62 ft)
Illuminator On/Off ControlAuto;Manual
Illuminator Number2 (Warm light);2 (IR light)
Angle AdjustmentPan: 0°–360°
Tilt: 0°–78°
Rotation: 0°–360°
Lens
Lens TypeFixed-focal
Lens MountM12
Focal Length2.8 mm;3.6 mm
Max. ApertureF2.0
Field of View2.8 mm: H: 100°; V: 54°; D: 117°
3.6 mm: H: 80°; V: 43°; D: 94°
Iris ControlFixed
Close Focus Distance2.8 mm: 0.5 m (1.64 ft)
3.6 mm: 0.8 m (2.62 ft)
DORI DistanceLensDetectObserveRecognizeIdentify
2.8 mm44.7 m
(146.65 ft)
17.9 m
(58.73 ft)
8.9 m
4.5 m
3.6 mm55.0 m
22.0 m
11.0 m
5.5 m
Video
Video Frame RateCVI:
PAL: 1080p@25 fps
NTSC: 1080p@30 fps
AHD:
PAL: 1080p@25 fps
NTSC: 1080p@30 fps
TVI:
CVBS:
PAL: 960H
NTSC: 960H
Resolution1080p (1920 × 1080); 960H (960 × 576/960 × 480)
Day/NightAuto(ICR)/Color/B/W
BLCBLC; HLC; DWDR
WDRDWDR
White BalanceAuto;Area white balance
Gain ControlAuto;Manual
Noise Reduction2D NR
Illumination ModeSmart IR&WL; WL Mode; IR Mode
MirrorYes
Privacy MaskingOff/On (8 areas, rectangle)
Certification
CertificationsCE-LVD: EN 62368-1;
CE-EMC: EN 55032; EN 55035
Port
Video OutputVideo output choices of CVI/TVI/AHD/CVBS by one BNC port
Audio InputOne channel built-in Mic
Power
Power Supply12 VDC ± 30%
Power ConsumptionMax 2.1 W (12 VDC, LED on)
Environment
Operating Temperature–40 °C to +60 °C (–40 °F to +140 °F)
Operating Humidity<95% (RH), non-condensing
Storage Temperature–40 °C to +60 °C (–40 °F to +140 °F)
Storage Humidity<95% (RH), non-condensing
Anti-corrosion LevelBasic Protection
Structure
Casing MaterialPlastic
Product DimensionsΦ85.0 mm × 77.1 mm (Φ3.35" × 3.04")
Net Weight0.11 kg (0.24 lb)
Gross Weight0.12 kg (0.26 lb)
InstallationWall mount; ceiling mount
42.50 azn
Dahua
2.8mm