HAC-HDBW1200R
50.16 azn
Dahua
IP67
Analoq
2 MP
20 m
Sabit
2.8mm
İR
Plastik
Indoor
Stokda yoxdur
Dahua HAC-HDBW1200R
Stokda yoxdur
HAC-HDBW1200R
Haqqında
DAHUA DH-HAC-HDBW1200R-0280B 2MP 2.8MM HDCVI KAMERA
IP67
Qoruma
Analoq
Növ
2 MP
Meqapixel
20 m
İşıqlandırma məsafəsi
Sabit
Obyektiv
2.8mm
Fokus
İR
İşıqlandırma
Plastik
Material
Indoor
İş mühiti
Ətraflı
Model       HAC-HDBW1200R-0280B
Camera
Matrix 1/2.7" CMOS
Effective pixels    1920×1080
Scanning system      Progressive
Electronic shutter speed     PAL:1/25 ~ 1/100000s
NTSC:1/30 ~ 1/100000s
Min. lighting       0.04 Lux / F1.85, 30IRE, 0 Lux IR on.
Signal/Noise RatioMore than 65dB
IR distance Up to 20 m (66 ft)
IR Control On / Off Auto / Manual
IR LEDs 12
Lens
Lens type Fixed lens/aperture
Focal length 2.8 mm
Max. diaphragm F1.85
Viewing angle 103°
Focus control No
Closed focal length 500 mm
19.69"
DOOR Distance
 DOOR Definition Distance
Detection  25 px/m
(8 px/ft)
37 m (121ft)
Notification 63 px/m
(19 px/ft)
15 m (49ft)
Recognition 125 px/m
(38 px/ft)
8 m (26ft)
Identification  250ppm
(76 px/ft)
4 m (14ft)
Pan/Tilt/Rotate
Pan/Tilt/Rotate Pan:0° ~ 355°
Tilt:0° ~ 75°
Rotation:0° ~ 355°
Video
Permission 1080P (1920×1080)
Frame frequency 25/30fps 1080P, 25/30/50/60fps 720P
Video output 1CH HD video output BNC / CVBS video output (can be switched)
Day Night Auto (IR) / Manual
OSD Menu Multilingual
BLC Mode BLC/HLC/DWDR
WDR DWDR
Gain control  A.G.C.
Noise suppression 2D
White Balance Auto / Manual
Smart IR Auto / Manual
Interface
Audio interface No
Protection
Degree of protection and anti-vandal protection   No
Certificates
Certificates CE (EN55032, EN55024, EN50130-4)
FCC (CFR 47 FCC Part 15 Subpart B, ANSI C63.4-2014)
UL (UL60950-1+CAN / CSA C22.2 No.60950-1)
Environment
Terms of Use -40°C ~ +45°C (-40°F ~ +104°F) / Less than 95% RH
*Start up at temperatures above -40°C (-40°F).
Storage conditions -40°C ~ +45°C (-40°F ~ +104°F) / Less than 95% RH
Electrical properties
Power supply 12V DC ±30%
Power consumption Maximum. 3 W (12 VDC, IR on)
General information
Frame Plastic
Color White
Mounting type Wall
Dimensions Φ100mm × 74.3mm (Φ3.9" × 2.9")
Net weight 0.14 kg (0.31 lb)
Gross weight 0.24 kg (0.53 lb)
50.16 azn
Dahua
2.8mm